Ostatnia modyfikacja: 2009-06-19 22:18.

Zasady ogólne: Przebieg turnieju:
  1. Uczestników dzielimy na grupy 3-6 osób
  2. Każda grupa rozgrywa 2 rundy do 30 punktów, na podstawie wyniku z turnieju odpadają najsłabsi gracze
  3. Powtarzamy punkty 1 i 2 do momentu, aż zostanie nie więcej niż 4 osoby
  4. Te 4 osoby będą grały parami do wyłonienia zwycięzcy (każdy z każdym do 30 punktów)

Wszyscy quizowicze którzy chcą wziąć udział w turnieju proszeni są o przesłanie maila z tematem „turniej” na adres , podając w treści swój nick oraz chęć wzięcia udziału. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 września.

Do turnieju zgłosili się:

W najbliższym czasie (niedziela lub poniedziałek) gracze zostaną rozlosowani do dwóch grup po 3 osoby. Każda grupa rozegra w wyznaczonym (oczywiście po konsultacjach z zainteresowanymi) terminie 2 rundy do 30 punktów. Z każdej grupy odpadnie osoba z najniższym wynikiem.
Pozostałe 4 osoby rozegrają na zasadzie każdy z każdym po jednej rundzie do 30 punktów. Na podstawie ilości zdobytych punktów zostanie ustalony zwycięzca turnieju.
Szczegóły dotyczące sposobu liczenia punktów w rozgrywkach grupowych jak i indywidualnych zostaną podane do poniedziałku.

Po losowaniu utworzone zostały następujące grupy:
Grupa 1: Grupa 2:

Każda grupa musi ustalić termin i odbyć 2 rozgrywki do 30 punktów, do najbliższej niedzieli (1 października 2006).
W każdej rozgrywce uczestnicy dostają określoną ilość punktów w zależności od zajętego miejsca: ostatnie miejsce to 1 punkt, każde wyższe o 1 punkt więcej (w tym przypadku: miejsce 1 to 3 punkty, miejsce 2 to 2 punkty, miejsce 3 to 1 punkt). Suma punktów z dwóch rozgrywek zadecyduje o tym kto odpada z grupy. Jeśli nie będzie można jednoznacznie określić kto ma odpaść (ze względu na jednakową ilość punktów), zadecyduje ilość udzielonych poprawnie odpowiedzi (suma z dwóch rozgrywek do 30 punktów). Jeśli w ten sposób dalej nie będzie można rozstrzygnąć, gracze ci będą musieli rozegrać dogrywkę (do 15 punktów).
Jeśli któryś z graczy nie stawi się w wyznaczonym terminie (bez wcześniejszego uzasadnienia), otrzymuje 0 punktów i automatycznie odpada z turnieju.

27 września odbyła się pierwsza rozgrywka turniejowa, którą stoczyła grupa pierwsza. Wyniki są następujące:

Pierwsza runda do 30 punktów
MiejsceNickIl. odpowiedziPunkty
1tulkass153
2Mych82
3^SMOK^71
Druga runda do 30 punktów
MiejsceNickIl. odpowiedziPunkty
1tulkass113
2^SMOK^102
3Mych81
Wynik końcowy
MiejsceNickIl. odpowiedziPunkty
1tulkass266
2^SMOK^173
3Mych163

Zgodnie z ustalonymi zasadami odpaść musiał Mych, zatem tulkass i ^SMOK^ przechodzą do finału. Czekamy na rozgrywki drugiej grupy.

Do niedzieli (1 października) poszczególne grupy miały obowiązek odbycia dwóch rozgrywek do 30 punktów. Wyniki grupy 2 znane są od kilku dni, natomiast z grupy 1 zgłosili się do rozgrywek Andrrew i gapek. Jako że w wyznaczonym terminie Nicola nie zgłosiła się do odbycia rozgrywek, odpada z turnieju. Rozgrywka pomiędzy Andrrew i gapkiem nie wniosłaby żadnych zmian, więc tę formalność mogliśmy pominąć (jako rozgrywkę grupową).
Następnym etapem turnieju jest gra na zasadzie każdy z każdym przez następujących graczy:

Gracze mają w parach odbyć rozgrywki do 30 punktów, więc przed nami 6 rozgrywek. Czas na odbycie rozgrywek to 2 tygodnie, czyli do 15 października - wtedy poznamy zwycięzcę turnieju (jeśli nie będzie konieczności odbycia dogrywki).
W tym etapie liczy się każdy zdobyty punkt, a nie tylko zwycięzca i przegrany.
Zwycięzcą turnieju zostaje osoba, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi w rozgrywkach finałowych. W przypadku, gdy dwie lub więcej osób będzie miało tyle samo punktów po odbyciu wszystkich rozgrywek, zostaną zorganizowane dogrywki.

Poniżej znajduje się lista finalistów turnieju z informacjami o ilości odbytych rozgrywek oraz sumie zdobytych punktów.

Rozgrywki finałowe
MiejsceNickIl. rozgrywekSuma punktów
1tulkass357
2Andrrew348
3^SMOK^347
4gapek328

Jako że finaliści się nie spieszą do rozgrywek, wyznaczam ostateczne ich terminy na środę, czwartek i piątek w godzinach 20:00 do 23:59. Godziny wieczorne raczej najbardziej odpowiadają większości graczy. O chęci odbycia rozgrywki turniejowej należy powiadomić wcześniej osobę mogącą włączyć taką rozgrywkę (baraQda, felcia, gefek, KARA, ^SMOK^, Ramzes, tulkass). Oczywiście jeśli ktoś będzie chciał zagrać w innym terminie i znajdzie osobę która może włączyć grę turniejową, to jak najbardziej może ją rozegrać, jednak stan rozgrywek w dniu piątek o godzinie 23:59 będzie ostateczny!

Ostatnie rozgrywki odbyły się 18 października 2006. Najwięcej punktów zdobył tulkass: 57. Gratulujemy wygranej. Tak więc turniej został zakończony :)